top of page

ריפוי נשמתי - סיפורה של הילרית


לפני כמה ימים היה לי כבוד גדול לקחת חלק בריפוי עוצמתי וגדול של נשמה אשר אכזבה את עצמה בעבר והתקשתה להתגבר על טראומה גדולה ולחזור למלא את ייעודה בחיים.

מ' כבר שנים מרגישה שקשה לה להשמיע את קולה. זה בא לידי ביטוי בכל מיני מישורים היא מאוד ביישנית ומופנמת, קשה לה לעמוד על שלה, קשה לה להעיד על עצמה במה היא טובה ולכן מתקשה מאוד למצוא את עצמה מבחינה מקצועית, קשה לה לדבר מול קהל וזה מרגיש כאילו בכל סיטואציה אפשרית היא משתיקה את קולה, מפחדת להישמע.

אחרי שנים שאנחנו עובדות ביחד בעיקר בכלים אימוניים חווינו פריצת דרך משמעותית ביותר לפני כמה ימים בתהליך של עבודה עם תת המודע. חזרנו לילדות, שם מ' התחברה לילדה שהיא היתה, ילדה שהיה לה קשה מאוד בסיטואציות חברתיות. לאחר מכן ביקשתי להחזיר אותה למקומות קדומים יותר בהם התחיל הקושי הזה.

מ' ראתה את עצמה פתאום בסיטואציה קדומה שהעלתה בה רגשות קשים מאוד, תחושה של מוות, מוות שקרה בגללה. עקבנו אחרי הרגשות שצפו ועלו וגילינו שהגענו לתקופה בה הנשמה של מ' חיה באיזו קהילה שבטית והיתה הילרית גדולה בעלת שם. אנשים שמעו עליה והגיעו מרחוק לקבל ריפוי.

בסיפור שהגענו אליו, זוג הורים הגיעו ממקום רחוק והביאו את בתם הקטנה לקבל טיפול. ההילרית הגדולה העבירה את הריפוי אך בהיסח דעת לא הבחינה בכך שבאקלים המדברי והיבש הילדה מתייבשת. הילדה בסופו של דבר לא שרדה. מ' משחזרת את התחושות הכבדות שעולות בה ומספרת לי שהיא היתה שבורה בעקבות התקרית ונשבעה לא לטפל יותר לעולם. היא הרגישה שמרוב שהיתה בטוחה בעצמה ורווית הצלחות היא כבר לא שמה לב לפרטים הקטנים, לא העלתה על דעתה שדברים עלולים להשתבש. היא הרגישה שהיא אכזבה את כל מי שהאמין בה, הרגישה שלא ניתן לסמוך עליה שוב.

בריפוי שעשינו בליווי המדריכים הבנו שמ' חייבת לסלוח לעצמה, הבנו שיש כאן שיעור גדול להילרית שחייבת לזכור שמעל הכל היא בן אדם כמו כל בני האדם ושטעויות הן חלק מהחיים, משהו ללמוד ממנו ולהמשיך איתו הלאה.

המדריכים ביקשו למסור למ' שהם ממתינים כבר הרבה זמן ליום שהיא תתגבר על הטראומה הזאת ותחזור לטפל, הם מחכים לחזור לעבוד איתה ולהעביר באמצעותה ריפויים. הם ביקשו ממנה לחזור ולהאמין בעצמה.

אני יכולה רק לספר לכם שאני מכירה את מ' כבר כמה שנים ובכל הזמן הזה היא בחיפוש מקצועי שעדיין לא הוביל לשום כיוון ממשי. ובשנים האחרונות, תוך כדי חקירה ושאילת שאלות, היא סידרה לעצמה חדר טיפולים שעומד יפה ומסודר בבית שלה. לא לגמרי היה ברור למ' עבור אלו טיפולים הוא נוצר... אך הוא עומד שם ממתין בסבלנות שתכלית קיומו תתבהר.

זה מדהים כיצד הנשמה משתוקקת לרפא את הפצעים ולחזור ולמלא את הייעוד שלה, את השליחות שלה, את מה שהיא יודעת הכי טוב לעשות ופתאום כל חלקי הפאזל מתחילים להתחבר והתמונה מתבהרת.

אני עוד לא יודעת איך הריפוי הזה עתיד לחולל שינוי בחיים של מ'. מה שאני כן יודעת זה שהמפגש הנדיר הזה שהתאפשר לה עם עצמה במקומות אותם היא לא מכירה מהחיים האלה: מקומות של בטחון עצמי, של עוצמה מאוד גדולה, של כבוד והערכה מהסביבה - הוא מפגש שכבר חולל ריפוי גדול בליבה והדליק שם אור שהיה כבוי במשך עידנים ארוכים.

430 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page