top of page

לא כולנו נולדנו לחיי שפע


בשבוע שעבר ישבתי לשיחה עם פליט אריתראי שסדק לי את הלב.

הוא סיפר לי שהוא נמצא בארץ כבר 10 שנים במהלכן לא ראה את בני משפחתו. הוא הראה לי תמונות שלהם בוואטסאפ לבושים בבגדים חדשים ואופנתיים ונראים עד כמה שניתן ילדים מאושרים. אך המחיר שהילדים האלה משלמים עבור הבגדים המהודרים שלהם הוא מחיר גדול. מחיר של חייין בלי אבא ומעכשיו גם בלי האח הגדול. הוא סיפר שהבן הגדול כבר בן 18. הוא ברח מאריתריאה לפני כשנה כדי למצוא עתיד טוב יותר בארץ אחרת. הוא נתפס בסודן וישב בכלא. האבא, בעזרת המעסיק שלו מישראל הפעיל קשרים בסודן, שלח כסף והצליח לשחרר אותו. משם הוא התגלגל לסעודיה וגם שם נדרש סכום כסף גדול כדי לקנות לו ויזת עבודה. גם הפעם האב שלח סכום כסף מכובד שיאפשר לבן שלו לעבוד באופן חוקי בסעודיה. ובמקביל הוא שולח כל חודש כסף לאשתו ושני הילדים האחרים שנשארו באריתריאה לשכר דירה, אוכל, בגדים והוצאות שוטפות. על עצמו הוא לא מוציא כאן בכלל כסף. אלו הם חייו. כשהוא מדבר איתי, דמעות נקוות בעיניו ( וגם בעיני) כשהוא מספר שהוא לא יודע מתי יראה אותם שוב. הם בינתיים גדלים להם שם והוא מפסיד את כל הילדות שלהם. הנחמה היחידה שלו היא בכך שבעידן הוואטסאפ הוא לפחות יכול לקבל תמונות מעודכנות של אותה ילדות שהוא מפסיד ולקבל קצת מושג על החיים הטובים שהוא מאפשר להם.

לקח לי איזה יומיים להתאושש מהשיחה הזאת. בעיקר הייתי צריכה לשחרר את הצורך שלי לעזור ואת הרצון לשנות את נתיב הגורל הזה. בסופו של דבר הייתי צריכה להזכיר לעצמי ולקבל את ההבנה שהנשמה הזאת נמצאת במסע שלה ושום דבר שאני או מישהו אחר נעשה לא ישנה את נסיבות החיים אליה היא ובני משפחתה נולדו בחיים הנוכחיים.

כל המפגש הזה קורה בדיוק רגע לפני שאני משיקה סדנת שפע חדשה וכל המחשבות האלו הובילו אותי לבקש את פרספקטיבת המדריכים שלי על הנושא ולשאול: “האם באמת כל אדם יכול לחיות חיי שפע? האם השפע הוא אכן זמין לכל אחד מאיתנו?” בניגוד לכל מה שלימדו אותי עד היום על שפע תשובת ההדרכה היתה: "לא".

המדריכים מסבירים שכל נשמה בחרה את נסיבות החיים שיאפשרו לה את המשך ההתפתחות שלה. הנשמה במסעה חווה הכל מהכל. לכולנו היו גלגולים של מימוש, אושר ועושר והגשמה אל מול גלגולים קשים, של מלחמות , מחסור ועוני. על הנשמה במסעה לחוות על בשרה כל חוויה אנושית אפשרית וביניהן גם חוויות של מחסור, אובדן וכאב.

כאשר נשמה נולדת אל גלגול חיים בו החוויה העיקרית היא חוויה של מחסור וקושי היא בעצם מבלה את רוב שנות חייה בהתעסקות הישרדותית. רמה זו אינה מאפשרת התעסקות במימוש והגשמה כיוון שאלו מתאפשרים רק כאשר הצרכים הקיומיים שלנו מסופקים. בגלגול הבא הנשמה תבחר עבור עצמה חוויות שונות בתכלית ולכן הנשמה לא נבהלת מגלגול כזה או אחר. הנשמה יודעת שכל יחידת חיים היא חוויה זמנית שלפניה היו המון חוויות וגם אחריה עוד יהיו. אנחנו, לעומת זאת, בזווית הראייה הצרה שלנו שמגובלת לחיים הנוכחיים, חווים את זה בצורה אבסולוטית ועל כן טרגית.

מי שקורא עכשיו את השורות האלה הוא ככל הנראה לא פליט מאפריקה וגם לא פליט סורי. מי שקורא מסרי התפתחות הוא מי שככל הנראה פחות עוסק בהישרדות ברגע זה בחיים ויש לו מספיק שקט קיומי כדי להתעסק בהתפתחות רוחנית, לחולל שינוי תודעתי ולהפתח לשפע ולמימוש.

כולנו מתעסקים בהישרדות ברמה כזו או אחרת אך העיקרון שמכריע אם נוכל לחיות חיים של שפע הוא היכולת שלנו לחיות בתודעה של שפע - כלומר להאמין שזה אפשרי ולהצליח לדמיין איך זה מרגיש. המציאות היא מראה של התודעה לכן בעקבות השינוי התודעתי המציאות משתנה בהתאם.

אולם השאלה האם אתם פתוחים לתודעת שפע קשורה רבות בבחירות של הנשמה לחיים הנוכחיים. האם חיי שפע ומימוש הם חלק מהתכנית הנשמתית שלכם לחיים הנוכחיים?

אני מניחה שאם אתם קוראים שורות אלו סביר להניח שהתשובה לכך היא: ‘כן’.

כן, יש באפשרותכם להפתח לחיים של שפע וכן, אם אתם קוראים את הפוסט הזה, בחירות החיים שלכם כנראה לא מאוד הישרדותיות. הכל אפשרי עבורכם; אתם יכולים ליפול לתקוות של הישרדות ואתם יכולים גם לטפס אל עבר תקופות של זרימה, מימוש וקלות. הבחירה בידיכם. ובחירה במציאות האנושית הקיימת היא פריבילגיה גדולה.

*ולסיום מילה מנחמת מהמדריכים לסדק שנוצר לי בלב: ככל שיותר ויותר נשמות על פני כדור הארץ יחיו חיי שפע ומימוש השינוי התודעתי שלהם יהפוך בהדרגה לשינוי תודעתי קולקטיבי (כלומר של האנושות כולה). כל אחד מכם הוא נקודת אור אחת קטנה וכשאתם מעצימים את האור שלכם ומפיצים אותו אתם הופכים ללהבה אחת גדולה שמאירה את כדור הארץ ומצרפת אליה עוד ועוד נשמות וכך תודעת הקולקטיב האנושי משתנה והאנושות כולה מתפתחת בתהליך מקביל להתפתחותה של נשמה.

המילים של ההדרכה מחזקות אותי ואחרי יומיים של התבחבשות והתבלבלות חזרתי אל הסנטר שלי ואני שמחה להכריז שב-13.2 אני מקיימת ערב על שפע במטרה להעצים את האור שבכם וכתוצאה מכך את האור הקולקטיבי.

בנוסף החלטתי, ש- 10% מההכנסות של הערב ייתרמו לאחת העמותות המסייעות לפליטים ולמבקשי המקלט בישראל.

את פרטי הסדנה תוכלו למצוא כאן:

616 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page